Аудиторська перевірка

Рубрика: Блог  //    //  Автор: vida-admin  //  Просмотров: 2618  //  

Спочатку аудиторські послуги виникли як засіб контролю над бухгалтерією підприємства. Однак в сучасному світі сильно зросла популярність аудиторських фірм. Зараз аудиторські компанії виступають в ролі помічника і союзника тим організаціям, які замовляють аудиторські перевірки. Проведення аудиторської перевірки в компанії дозволяє організації працювати якісно і стежити за тим, щоб документація була в порядку. Всі власники, співвласники і акціонери зацікавлені в стабільності і процвітанні своєї компанії. Їм також важливо знати стан справ в організації, до якої вони причетні. Знання особливостей ведення справ всередині структури, її фінансового стану, господарських процесів допоможе керівнику приймати правильні рішення і уникнути ризиків. Саме тому таке явище як аудиторські послуги, надання яких стало основним напрямком спеціальних організацій, набирає все більшої популярності.

Аудиторская проверка

Що ж таке аудит? Аудит — це оцінка бухгалтерської та фінансової звітності підприємства незалежними експертами. Людей, які виконують роль незалежних експертів називають аудиторами. Аудитор це людина, яка має навички професійного бухгалтера. В його обов’язки входить перевірка бухгалтерської і фінансової звітності, консультування та інше. Можна сказати, що це бухгалтер вищої категорії. Під час перевірки аудитору важливо спиратися на принципи незалежності, чесності, об’єктивності, професійної компетентності і конфіденційності.

Існують різні види аудиту підприємства. Залежно від того, хто проводить перевірку, розрізняють зовнішній і внутрішній аудит. Якщо організація вирішила сама запросити незалежну аудиторську компанію для перевірки стану справ в компанії це ініціативний аудит. А ось, коли в організації проводять щорічну обов’язкову аудиторську перевірку ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності організації це зовнішній аудит. Залежно від обсягу предмета перевірки існує комплексний аудит і аудит окремої тематики або окремих операцій. Залежно від предмета аудиту розрізняють податковий аудит, юридичний аудит і кадровий аудит.

Компанії, що займаються організацією аудиторської перевірки, надають фахівця, який може проводити постійну або тимчасову перевірку бухгалтерії, а також виступати в ролі екстреного експерта перед приїздом податкової. Не варто сприймати фірми, які надають аудиторські послуги, як каральні органи. Плідна добровільна співпраця з такими організаціями допоможе будь-якій структурі уникнути проблем у подальшій діяльності.